ZYRTARE/ Interi “kursehet” në merkato, afron në skuadër portierin… 38 vjeçar


Interi ka afruar në skuadër portierin italian, Aleks Kordaz i cili prej 6 sezonesh ishte pjesë e Krotones.

aleeks

Ky është një rikthim për Kordaz tek zikaltrit, pasi Interi është klubi ky gardiani italian nisi karrierën. Edhe pse 38 vjeç, Kordaz pritet të jetë në rolin e portierit të 3-të pas largimit të Padelit.

Zikaltrit po shohin me kujdes situatën e disa futbollistëve në këtë merkato pasi problemet ekonomike nuk i lejojnë të bëjnë çmenduri të mëdha në merkato, siç ishte dhe afrimi i Hakan Çalhanoglu, i cili erdhi me parametra zero nga skuadra e Milanit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *