ZYRTARE/ Ish-sulmuesi i Interit e nis nga Brazili, firmos me skuadrën e…

Pasi zgjidhi në mënyrë konsensuale kontratën e tij me skuadrën e madhe argjentinase, Boka Zhuniorsin, ish-sulmuesi i Interit dhe i Lacios, Mauro Zarate do ta nisë aventurën e tij në Brazil.

ZARATE

34-vjeçari argjentinas ka firmosur një kontratë me skuadrën e Amerika Futboll Klub, e cila militon në elitën e futbollit brazilian.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi i Amerikës me anë të postimeve në kanalet e saja zyrtare.

Mauro Zarate përveç Interit dhe Lacios më parë ka mbajtur veshur edhe fanellat e skuadrave të Uatfordit, Velez, Al-Nasr, Fiorentinës, Uest Hemit, QPR-së, Al-Sadit dhe Birmingamit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.