ZYRTARE/ Ishte jashtë planeve të Ksavit, Kutinjo transferohet te skuadra e…
Tashmë është zyrtare, Filipe Kutinjo është transferuar te skuadra e Aston Vilës.

KUTINJO

Ylli brazilian nuk po mundej dot që të gjente hapësira te Barcelona dhe ishte jashtë planeve të Ksavit teksa është larguar në formulën e huazimit 6-mujor nga katalanasit në drejtim të klubit nga Birmingami.

E gjithë paga e tij në këtë periudhë do të paguhet nga ekipi i Aston Vilës.

Gjatë këtij sezoni, Kutinjo është aktivizuar në total në 12 ndeshje në La Liga ku ka arritur të realizojë dhe dy gola.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *