ZYRTARE/ Ishte pjesë e Vllaznisë, djali i Thomas Brdariç transferohet tek skuadra e…

Aventura e Tim Brdariç te Vllaznia mori fund shpejt. Duke mos pasur vend te kuqeblutë e drejtuar nga babai i tij, 21-vjeçari ka vendosur që ta vazhdojë karrierën në Bundesligën 3 me FC Rot-Vaiz Koblenz.

TIM BRDARIC 1

Mbrojtësi ka firmosur kontratë dyvjeçare me klubin gjerman, ku pritet të ketë hapësira aktivizimi, si dhe për t’u zhvilluar më shumë si futbollist. Me ekipin e parë të Vllaznisë, Tim Brdariç shënoi një gol ndaj Apolonisë në sezonin e fundit.

TIM BRDARIC@

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *