Zyrtare/ Jepet vendimi për ndeshjen Bolonja-Inter, zikaltërit marrin përgjigje për apelimin e tyre

Ndeshja mes Interit dhe Bolonjas do të luhet. Ky ka qenë vendimi i Kolegjit të Garancisë në Federatën Italiane, pas ankimimit të vendimit fillestar nga ana e Interit.

BOLONJA INTER

Ndeshja ishte parashikuar për t’u luajtur në fillim të fazës së dytë të kampionatit, por problemet me COVID-19 çuan në një shtyrje të saj.

Vendimi i Federatës Italiane ishte që ndeshja të luhej në një datë të dytë, por pas anomalive të regjistruara përpara ndeshjes Interi kërkoj fitoren 0-3 në tavolinë.

Ky vendim i fundit shuan çdo shpresë të zikaltërve për 3-pikshin të tavolinë, me ndeshjen që do të luhet në datën që mbetet për t’u përcaktuar zyrtarisht.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *