ZYRTARE/ Klubi italian godet në merkato, transferojnë sulmuesin shqiptar


Klubi i Virtus Entelës godet në merkato, duke transferuar sulmuesin shqiptar Silvio Merkaj. Këtë lajm e ka publikuar vetë skuadra nga Liguria e cila zyrtarizon blerjen e sulmuesit 23-vjeçar.

SILVIO MERKAJ 1

Skuadra bardhekaltër që sapo ra nga Seria B do të luajë nga ky sezon në Serinë C dhe do të ketë një armë më shumë, një përforcim me peshë si Merkaj në majën e sulmit.

Silvio Merkaj më parë ka mbajtur veshur fanellat e Bitonto, Gelbison, Igea dhe Folinjo.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.