ZYRTARE/ Kontratë 1-vjeçare me opsion rinovimi, klubi i La Liga-s transferon ish-lojtarin e Totenhemit
Skuadra e Vijarealit ka transferuar ditën e sotme mbrojtësin nga Bregu i Fildishtë, Serzh Orie. Ish-mbrojtësi i PSG-së dhe së fundmi i Totenhemit, ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me opsion rinovimi edhe për dy vite të tjera.

ORIE

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi spanjoll i Vijarealit e cila me anë të një komunikate ka bërë zyrtare transferimin e 28-vjeçarit nga Bregu i Fildishtë si lojtar i lirë, pasi merkato aktualisht ndodhet e mbyllur.

Përveç PSG-së dhe Totenhemit, Orie ka mbajtur më parë veshur edhe fanellat e Tuluzës dhe Lensit në Francë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.