ZYRTARE/ Kontratë 5-vjeçare, mesfushori e mbyll me Barcelonën
Mesfushori i Barcelonës, Karles Alenja është zyrtarisht një lojtar i Getafes. Spanjolli i cili ishte i huazuar tek skuadra e Getafes që nga muaji janar i këtij viti është bërë zyrtarisht një lojtar i tyre prej 5 sezonesh pas firmës në kontratë.

karlos alenja

Këtë lajm e ka zyrtarizuar vetë klubi blaugrana ku e falënderon futbollistin për kontributin e dhënë. Gjatë sezonit të kaluar 23-vjeçari u aktivizuar 5 sfida me Barcelonën dhe 22 ndeshje me skuadrën e Getafes.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *