ZYRTARE/ Lëvizje surprizë, trajneri që besoi te Kristjan Asllani emërohet në krye të skuadrës së…


Tashmë është zyrtare, Aurelio Andreacoli është trajneri i ri i skuadrës së Ternanës, ekip që militon në Serinë B italiane.

ANDREACOLI

Tekniku që besoi te aftësitë e fantazistit të Kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani te Empoli sezonin e kaluar, ka bërë një lëvizje surprizë duke vijuar karrierën e tij si trajner te një ekip i Serisë B.

Këtë lajm e ka bërë vetë publik klubi nga Umbria, të cilët me anë të një postimi në profilin e tyre zyrtar në rrjetin social “Twitter”, kanë njoftuar arritjen e marrëveshjes me trajnerin 69-vjeçar.

Përveç Empolit, më parë Andreacoli ka qenë trajner i Xhenoas, Alesandrias, Grosetos, Alianezes, Tempios, Fiorentina U-17, Masezes, Lukeze U-19, Kastelnuovos, Pietrantas dhe si zv. trajner i Romës dhe i Udinezes.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *