Zyrtare/ Marrin fund dilemat, ish-sulmuesi i Junajtid përfundon në Serinë B
Xhusepe Rosi rikthehet në Itali. Ish- sulmuesi i Fiorentinës u zyrtarizua si lojtari më i ri i Spal. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi në rrjetin social ‘Twitter’ nëpërmjet një komunikate. 34 vjeçari rikthehet në Itali pas disa eksperiencave.

rosi2

Karriera e Rosit ka patur ulje-ngritje. Që nga aktivizimi me Junajtid dhe deri të transferimi tek Spal, sulmuesi treguar vlerat e tij. Shkëlqimin më të madh e ka pasur tek Vijareal dhe Fiorentina. Të paharrueshëm tre golat e tij kundër Juventusit në 2013, në triumfin 4-2 me përmbysje.

Në karrierën e tij deri më tani Rosi ka luajtur 343 ndeshje dhe ka shënuar 129 gola.

rosi3

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.