ZYRTARE/ Nuk ka më dyshime, Amir Abrashi prezantohet te skuadra e re


Amir Abrashi Ă«shtĂ« lojtari mĂ« i ri i Grasshoper. Ka qenĂ« vetĂ« klubi  zviceran qĂ« ka njoftuar firmĂ«n me mesfushorin e KombĂ«tares shqiptare.

abrashi

Abrashi rikthehet kështu te Grasshoper, aty ku shpërtheu para 11 viteve. 31 vjeçari kaloi 5 sezone me zviceranët para se të transferohej në Gjermani tek Frajburgu.

Abrashi kalon te Grasshoperi si lojtar i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Frajburgun dhe ka firmosur për dy vite.

“Gjithmonë kam dashur të rikthehet te Grasshoperi dhe tani ishte koha e duhur për ta bërë këtë. Mezi po pres të rikthehem në shtëpi”, tha Abrashi në fjalët e para pas zyrtarizimit.

201525602_264092815471516_8398307878064125500_n

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *