Zyrtare/ Premier Liga jep lajmin e madh, rikthehen tifozët në stadiume. Ja vendimi i plotëDitën e sotme, drejtuesit e Premier Ligës angleze njoftuan hapjen e stadiumit për dy javët e fundit të kampionatit, teksa kapaciteti i lejuar do të jetë 10 mijë tifozë.

liga

Gjithashtu u bë e ditur se të pranishëm do të jenë vetëm tifozët vendas dhe jo të ardhur, për të shmangur lëvizjet masive për shkak të Covid-19. Java e 37-të dhe e 38-të të projektuara për tu luajtur në datat 18-19 maj dhe 23 maj do të luhen në prani të tifozëve.

“Pas konsultimit me klubet, u ra dakord se stadiumet nuk do të ishin të hapura për tifozët e jashtëm për shkak të sfidave të ndryshme në të gjithë kampionatin dhe nevojës për të dhënë një qasje të qëndrueshme, ndërsa maksimizohet mundësia për të shmangur frekuentimin në masë të tifozëve.

premier

Siguria e tifozëve është e një rëndësie të madhe. Klubet kanë projekte të sigurimit të mjediseve nga COVID-19 dhe kanë plane operative të gatshme për të mirëpritur mbështetësit përsëri në stadiumet e tyre”, shkruhet në deklaratën zyrtare të Premier Ligës.
PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *