ZYRTARE/ Prishtina godet në merkato, afron ish-mbrojtësin kampion me Partizanin


Prishtina ka goditur në merkato, teksa ka siguruar Sodiq Atandën. Ish-mbrojtësi i Partizanit i cili u shpall dhe kampion i Shqipërisë në sezonin 2018/2019 me të kuqtë, ka kaluar zyrtarisht në radhët e bardhebluve të Prishtinës, teksa Panorama Sport ka mësuar se ai ka qenë me drejtuesit e klubit në ambjentet e stadiumit “Fadil Vokrri”.

ATANDA

Nigeriani 27-vjeçar përfundoi aventurën e tij në Izrael me skuadrën e Hapoel Kfar Saba teksa do të aktivizohet me skuadrën e kryeqytetit të Kosovës, e cila është dhe kampionia në fuqi.

Me fanellën e skuadrës nga Izraeli, Atanda u aktivizua në 42 ndeshje nga ku realizoi dhe 1 gol.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *