ZYRTARE/ Reali blindon portën, Perez i beson dhe për 5 vite Kurtuas


Real Madrid ka rinovuar kontratën me Tibo Kurtua deri në vitin 2026.

perey

Madrilenët blindojnë kështu portën për 5 sezonet e ardhshme duke vepruar me zgjuarsi pasi Kurtua është një nga portierët më të mirë në qarkullim. Belgu u transferuar ne Madrid në verën e vitit 2018 nga skuadra e Çelsit dhe është titullar i padiskutueshëm në formacion.

Me largimin e Varane dhe Ramos, madrilenët arrijnë të mbajnë në skuadër një ndër shtyllat kryesore të skuadrës. Lajmin e bëri të ditur vetë  zyrtare e Real Madridit me anë të një postimi në “Twitter”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.