ZYRTARE/ Vendim befasues, kombëtarja tërhiqet nga kualifikueset e Kupës së Botës


Vendim befasues, tërhiqet kombëtarja e parë! Konfederata Aziatike e Futbollit bëri të ditur mëngjesin e sotme se Koreja së Veriut ka marrë vendim për të hequr dorë nga kualifikueset e Botërorit “Katar 2022” dhe nga Kupa e Azisë që do mbahet në Kinë me 2023.

kupa e botes

Konfederata Aziatike e Futbollit njofton që tani organet e FIFA-së e kanë në dorë rastin ku do të shpalosen më tej detaje të tjera. Kujtojmë që Koreja e Veriut ishte në grup me Turkmenistanin, Libanin dhe Sri Lankën.

ZYRTARE-Terhiqet-kombetarja-e-pare-nga-kualifikimet-e-Kupes-se-Botes-1

Ende nuk është dhënë një arsye zyrtrare për këtë vendim, ndërkohë që mediat vendase raportojnë se kjo mund të ketë ardhur për shkak të frikës nga pandemia.

Koreja e Veriut ishte një nga vendet e para që mbylli kufijtë e saj më shumë se një vit më parë për të mbrojtur veten nga virusi që u shfaq për herë të parë në Kinën fqinje.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *