Zyrtarët e Luhansk: Forcat ruse synojnë zonën e banimit në Lysychansk

12:05 30/03/2022

Sipas agjencisë së lajmeve Interfax, forcat ruse në Ukrainën lindore raportohet se kanë bombarduar zonat e banuara të qytetit Luhansk të Lysychansk.

Kreu ushtarak rajonal i Luhansk, Serhiy Haidai, shkroi në kanalin e tij Telegram se bombardimet filluan rreth orës 6:30 të mëngjesit me kohën lokale.

Haidai është shprehur se ndërtesat e larta janë shkatërruar shumë dhe janë raportuar viktima.

“Po saktësohet informacioni për numrin e të vdekurve dhe të plagosurve. Ka shumë rrënoja”./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts