Zyrtarët evropianë në kampet e afganëve në Spanjë

19:00 21/08/2021

Kërkohet që sa më shumë shtete të hapin dyer për të pritur njerëzit në nevoje

Kampi i përkohshëm në Torrejón ka një kapacitet për te pritur një mijë njerëz si dhe hapësira për lojëra për të miturit.  Deri më tani, katër avionë me te evakuuar afganë kanë mbërritur në bazën Torrejón.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen  bëri thirrje për një zgjidhje ndërkombëtare për refugjatët afgane në mënyre që të gjitha shtetet e përfshira në misionin e paqes në Afganistan të sigurojnë kuota të mjaftueshme për t’i pritur ata.

Është e nevojshme tha ajo që të kemi një sistem për të parandaluar që këta njerëz të mos bien në duart e kontrabandistëve dhe trafikantëve të qenieve njerëzore.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.