“Zyrtarët rusë janë në diskutime për largimin e tij”, kreu i Inteligjencës ukrainase: Putin nuk do mbijetojë deri në fund të luftës

Zyrtarët e lartë rusë janë në ‘diskutime aktive’ për zëvendësimin e presidentit Vladimir Putin, sipas shefit të inteligjencës ukrainase Kyrylo Budanov.

Budanov ka thënë se Putin, 70 vjeç, nuk ka gjasa të zgjasë deri në fund të luftës dhe se tashmë po zhvillohen diskutime që ai të largohet nga pushteti dhe të zëvendësohet nga dikush tjetër.

Në një pretendim që do të kishte qenë i paimagjinueshëm në fillimin e luftës, ai më pas i tha ‘The War Zone’ se Ukraina madje do të përpiqet të rimarrë Krimenë, e cila u aneksua nga Rusia në 2014, ndërsa shtoi se synojnë të rimarrin rajonin e aneksuar të Khersonit deri në fund të muajit nëntor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *