Zyrtarët turq dhe amerikanë do të zhvillojnë bisedime politike në Ankara

Zëvendës ministri i Jashtëm i Turqisë dhe homologia e tij amerikane është planifikuar të takohen sot në kryeqytetin turk Ankara, sipas një deklarate zyrtare.

Ministria e Jashtme turke tha në një deklaratë se Sedat Önal dhe Wendy Sherman do të mbajnë konsultime politike.

Dy zyrtarët e lartë pritet t’i diskutojnë marrëdhëniet Turqi-SHBA dhe çështjet rajonale dhe ndërkombëtare gjatë takimit.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.