Zyrtarët ukrainas: Më shumë se 150 fëmijë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit rus, 245 janë plagosur

Të paktën 153 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus pesë javë më parë, dhe më shumë se 245 fëmijë janë plagosur, tha zyra e prokurorit të përgjithshëm të vendit në një njoftim për shtyp të premten.

Bombardimet dhe bombardimet kanë dëmtuar gjithashtu 859 institucione arsimore, duke përfshirë 83 që janë “shkatërruar plotësisht”, sipas njoftimit për shtyp.

Zyra e prokurorit të përgjithshëm ukrainas tha se është ende duke punuar për të përcaktuar numrin e përgjithshëm të viktimave të fëmijëve në Mariupol, si dhe në disa zona të rajoneve të Kievit, Chernihiv dhe Luhansk.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com