Zyrtarët ukrainas: Raketa ruse godet infrastrukturën hekurudhore Lviv

Forcat ajrore të Ukrainës thonë se një raketë lundrimi ruse me bazë nga deti ka goditur objektivat e infrastrukturës jashtë qytetit perëndimor të Lviv gjatë natës.

Ai thotë se mbrojtja ajrore e Ukrainës rrëzoi tre raketa të tjera. Guvernatori rajonal tha se objektet hekurudhore ishin goditur.

Rusia ka shënjestruar qendrat e transportit dhe depot e karburantit rreth Lviv, në një përpjekje të dukshme për të penguar dërgesat e armëve nga vendet në perëndim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.