Zyrtari britanik paralajmëron dhe zbulon datën: Putin mund të shpallë Luftë të re Botërore, në maj do të…

zyrtari britanik paralajmeron dhe zbulon daten putin mund te shpalle lufte te re boterore ne maj do te
zyrtari britanik paralajmeron dhe zbulon daten putin mund te shpalle lufte te re boterore ne maj do te

Vladimir Putin mund të shpallë një luftë të re botërore brenda disa ditësh, ka paralajmëruar Sekretari i Mbrojtjes i Britanisë.

Sipas “The Sun” Ben Wallace ka paralajmëruar se Putin mund të përdorë festimet tradicionale të Ditës së Fitores më 9 maj, të cilat përkujtojnë fundin e Luftës së Dytë Botërore, për të thirrur trupat për një “luftë me nazistët e botës”.

Kjo vjen pasi u tha se Presidenti rus të niste një sulm bërthamor sesa të lejonte  Rusinë  të humbiste luftën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts