Zyrtari i lartë republikan: Donald Trump kandidon për president në zgjedhjet e 2024-ës, Grenell zëvendëspresident

Richard Grenell do të jetë garojë për postin e zëvendëspresidentit, kur Donald Trump të kandidojë sërish për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kështu deklaron në një postim në Twitter, një zyrtar i lartë në Atalanta, ku thuhet se Grenell do të jetë krahu i djathtë i Trump.

“Donald John Trump, do të jetë 100% kandidat për president, shkruan Bill White ATL në “Twitter”, ndërsa vijon se; “Richard Allen Grenell, do të jetë krahu i tij i djathtë”.

Kujtojmë se zgjedhjet për presidentin e SHBA-ve do të mbahen në 2024-ën, ndërsa në garën e fundit presidenciale Trump humbi përballë Jeo Biden. Ndërkohë, ish-emisari Richard Grenell, duket se do të vijojë të ketë mbështetjen e presidentit Donald Trump.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *