Zyrtarja e lartë e DASH vizitë zyrtare në Tiranë, takim edhe me Alibeajn dhe Tabakun

Ndihmës Sekretarja amerikane për Byronë e Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, pas Kosovës pritet të zhvillojë dhe një vizitë në Tiranë, në kuadër të turit të saj në Ballkanin Perëndimor.

Karen-Donfried

News 24 raporton se përveç takimeve me krerët e lartë të shtetit, Karen Donfried do të zhvillojë takim edhe me Kreun e Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj, dhe deputeten Jorida Tabaku.

Kujtojmë se të hënën Donfried vizitoi Prishtinën, ku theksoi se Kosova duhet të marrë vendin që i takon në strukturat euro-atlantike. Ajo bëri gjithashtu thirrje për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë si rrugë për t’iu kundërvënë përpjekjeve të Rusisë për destabilizimin e Ballkanit.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.