“Situata në aeroportin e Rinasit, dështim i Ramës”/ Basha: Ka vënë interesat e tij mbi ato të shqiptarëveKryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Lushnja komentoi situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit, ku  janë pezulluar fluturimet.

basha ne lushnje

Përpara mbështetësve të tij, kryedemokrati u shpreh se edhe situata e krijuar në aeroport është një dështim tjetër i qeverisë Rama.

“Zgjedhja e 25 prillit është farë e thjeshtë. 8 vjet me radhë lushnjarët janë varfëruar, rinia janë emigruar dhe përgjegjësi kërkon edhe 4 vite të tjera. Dështim në arsim, në shëndetësi, dështim kudo.

Edhe kjo që po ndodh me aeroportin e Rinasit është dështimi i radhës i një njeriu që ka vënë interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari”, tha ndër të tjera Basha.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.