Ambasadori Hovenier pjesë e diskutimeve mes O’Brien dhe Kurtit në Gjermani, e quan produktiv takimin

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, ka zhvilluar sot takim me kryeministrin Albin Kurti në Gjermani, nga ku i ka kërkuar kreut të Qeverisë përparim urgjent për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Në takimin, të cilin e ka quajtur produktiv, pjesëmarrës ka qenë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Këtë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts