Aksident i frikshëm në SHBA, 7 viktima dhe 25 të plagosur

aksident i frikshem ne shba 7 viktima dhe 25 te plagosur

aksident i frikshem ne shba 7 viktima dhe 25 te plagosur

11:00 24/10/2023

158 automjete përplasen me njëra-tjetrën prej mjegullës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Luiziana, SHBA, ku kanë humbur jetën 7 persona, ndërsa 25 të tjerë kanë mbetur të plagosur.  Sipas mediave të huaja mësohet se 158 makina u përplasën si pasojë e mjegullës së madhe në atë zonë.

Videot e publikuara në rrjetet sociale tregojnë makina të shkatërruara dhe njëra mbi tjetrën. Si pasojë e përplasjes disa automjete kanë marrë flakë.

Një nga automjetet e përfshira në aksident ishte një kamion që mbante lëndë të rrezikshme, ndaj kjo detyroi ekipet e emergjencës të veprojnë në mënyrë të menjëhershme.

Guvernatori John Bel Edwards në një deklaratë u bëri thirrje njerëzve të dhurojnë gjak për të ndihmuar të plagosurit që po trajtohen në spital.

Ai gjithashtu u bëri thirrje drejtuesve të mjeteve që të jenë të kujdesshëm për shkak të kushteve të këqija atmosferike.

Klan News
aksident i frikshem ne shba 7 viktima dhe 25 te plagosur

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts