Festë me spektakël fishekzjarresh, si u festua Viti i Ri 2024 në botë (Foto)

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto

09:21 01/01/2024

Fishekzjarre, drita festive dhe shumë harmoni, kështu u prit Viti i Ri 2024 në shumë vende të botës.

Australi më shumë se 1 milionë njerëz ndoqën një spektakël të vërtetë fizekzjarrësh të përqëndruar rreth Shtëpisë së famshme të Operas të Sidneit.

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto

Rreth 90,000 policë dhe oficerë sigurie u vendosën në të gjithë Francën, duke përfshirë përgjatë rrugës Champs-Elysees, ku turma të mëdha shijuan një shfaqje shumëdimensionale me dritë të projektuar në Harkun e Triumfit.

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 1

New York njerëzit u rreshtuan herët për të zënë një vend në Times Square për të shijuar numërimin mbrapsht të ndërrimit të viteve. Zyrtarët dhe organizatorët thanë se ishin të përgatitur që të garantonin sigurinë e dhjetëra mijëra të ftuar në zemër të Manhatanit, pasi qyteti ka parë protesta pothuajse të përditshme si pasojë e luftës Izrael-Hamas.

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 2

Shfaqjet mahnitëse të fishekzjarreve dhuruan një spektakëlt të vërtetë në vende ikonike si Akropoli në Athinë, Greqi.

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 3

E po ashtu Viti i Ri “u pasqyrua” në xhamin e ndërtesës më të lartë në botë, Burj Khalifa, në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe.

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 4

Kina festoi relativisht në heshtje, me shumicën e qyteteve kryesore që ndaluan fishekzjarrët për shqetësimet e sigurisë dhe ndotjes.

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 5

Për më të tepër, mund të ndiqni pamjet e shkëputura nga vende të ndryshme të botës që pritën Vitin e Ri 2024:

feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 6

Në foto: Berlin, Gjermani


feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 7

Në foto: Makati, Metro Manila, Filipine


feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 8

 Në foto: Chao Phraya, Bangkok


feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 9

Në foto: Londër, Britani e Madhe


feste me spektakel fishekzjarresh si u festua viti i ri 2024 ne bote foto 1

Në foto: New York, SHBA


/tvklan.al


Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts