Kate shkëlqen në bizhuteritë e huazuara nga Mbretëresha

Dukesha e  Kembrixhit  verboi me diamante të dhëna nga Mbretëresha për një darkë shtetërore me Princin William në ditën e pestë të turneut të tyre në Karaibe për të shënuar  Jubileun Platinum të monarkut . Kate veshi një fustan jeshil nga stilistja britanike Jenny Packham, shoqëruar me bizhuteri të çmuara diamanti të huazuar nga Madhëria e Saj për vizitën e saj të parë dhe Princit William në Xhamajka.

Vathët dhe byzylykët e dukeshave u huazuan nga Madhështia e Saj, Emerald Tassel Parure e Mbretëreshës, e cila përbëhet nga një grup vathësh, një gjerdan, byzylyk dhe një unazë nga koleksioni personal i monarkut, dhe gjithashtu kishte Urdhrin e saj të Familjes Mbretërore dhe Yllin GCVO. Princi William ishte elegant në kravatë të zezë ndërsa mbërritën në darkën e shtruar për nder të tyre nga Guvernatori i Përgjithshëm në King’s House, rezidenca e tij në Kingston – ngjarja më magjepsëse e turneut të tyre deri më tani pesë-ditor në Karaibe.

Pas mbërritjes së tyre, ata iu bashkuan një pritjeje të vogël me Guvernatorin e Përgjithshëm Sir Patrick Allen dhe gruan e tij Lady Allen, Kryeministrin Andrew Holness dhe gruan e tij Juliet, Matthew, lideri i opozitës, Mark Holding – i cili ka qenë me mirësjellje i zëshëm për kundërshtimin e tij. ndaj monarkisë britanike, si dhe Ministrit të Jashtëm dhe Shefave të Drejtësisë

Më vonë ata iu bashkuan një pritjeje më të madhe ku takuan një numër të ftuarish, duke përfshirë Antoinette Davis, udhëheqësen e Ambasadorëve I Besoj, një rrjet prej mbi 300 krijuesish frymëzues të ndryshimit të përkushtuar ndaj përdorimit të aftësive dhe talenteve të tyre për të mobilizuar burimet e të rinjve dhe arsimit duke ndërtuar elasticitet. familjet.

Të ftuarit e tjerë përfshinin Khadine Hylton e cila punon në fushën e avancimit të grave dhe vajzave përmes arsimit cilësor dhe është marrëse e Çmimit për Arritje të Guvernatorit të Përgjithshëm për arritjet e saj të jashtëzakonshme.

Hansle Parchment, atletja xhamajkane e pistës dhe kampionia olimpike në fuqi e 110 metrave me pengesa, ishte gjithashtu në mesin e atyre që kyçin çiftin dhe Banda Ushtarake Xhamajkane luajti muzikë jashtë gjatë pritjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.