Kumbulla dhe Asllani më të mirët në fushë, shikoni notat dhe statistikat e futbollistëve shqiptarë

kumbulla dhe asllani me te miret ne fushe shikoni notat dhe statistikat e futbollisteve shqiptareSasuolo fiton minimalisht 1-0 përballë kampionëve të Interit duke ndezur shpresën për mbijetesë.

kumbulla asllani

Ekipi i Nedim Bajramit dhe Marash Kumbullës (mbrojtësi kuqezi luajti titullar, ndërsa mesfushori qëndroi gjatë gjithë ndeshjes në stol) morën maksimumin e pikëve pas një serie prej tri humbjesh dhe po kaq barazimesh, me shpresën që në tri javët e fundit të bëjnë mrekullinë.

notat

Ndërkohë në krahun tjetër te zikaltrit e Interit, u aktivizua titullar mesfushori i Kombëtares, Kristjan Asllani, i cili qëndroi në fushë 74 minuta, duke bërë një paraqitje dinjitoze.

inter-sasuolo

Interesant është fakti se sipas “Sofa Score”, Kumbulla dhe Asllani rezultojnë dy futbollistët me notat më të larta te skuadrat respektive. Mbrojtësi shqiptar u vlerësua me notën 7.4 ndërsa Asllani me notën 7.5.

kumbulla-sofa

Vlen të theksohet fakti se Kumbulla bllokoi 3 gjuajtje drejt portës, fitoi në total 5 duele me kundërshtarët si dhe spastroi 7 herë zonën.

asllaniiii

Statistika impresionuese edhe për sa i përket Kristjan Asllanit që regjistroi 76 pasime të sakta nga 80, krijoi një shans të madh shijimi, si dhe regjistroi 8 nga 8 pasa të sakta, për sa i përket topave të gjatë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts