Osmani pret në zyrë ambasadorin e SHBA-së, diskutime për rritjen e bashkëpunimit me Kosovën

Osmani pret në zyrë ambasadorin e SHBA-së, diskutime për rritjen e bashkëpunimit me Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier. Sipas komunikatës nga Presidenca, gjatë takimit presidentja Osmani dhe Hovenier diskutuan për zhvillimet e fundit në Kosovë, si dhe për format konkrete të avancimit të partneritetit e bashkëpunimit me SHBA. Po ashtu në takim mori […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts