Tragjedi në Rumani/ Bujtina përfshihet nga flakët, 5 të vdekur, mes tyre edhe një i mitur

tragjedi ne rumani bujtina perfshihet nga flaket 5 te vdekur mes tyre edhe nje i mitur

5 persona, mes tyre një i mitur, kanë humbur jetën pasi një bujtinë në Rumani u përfshi nga flakët.

Sipas AFP zjarri në këtë bujtinë, e cila ndodhet 100 kilometra në veri të Bukureshtit, ka rënë mëngjesin e sotëm, ndërsa po ashtu kanë mbetur të plagosur tre të tjerë, ndërsa një person rezulton i zhdukur.

Sipas raportimeve të mediave vendase, kjo bujtinë nuk ishte e pajisur me certifikatën e sigurisë ndaj zjarreve, mangësi që i ishte konstatuar që në 2019.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts