Nga një ikonë angleze e Real Madrid te tjetra, Bekham i uron titullin kampion Bellingamit

nga nje ikone angleze e real madrid te tjetra bekham i uron titullin kampion bellingamit


Real Madrid është shpallur tashmë matematikisht kampion i La Ligas për sezonin 2023/2024 dhe mesfushori anglez Xhud Bellingam ka qenë një nga pikat kyçe të Karlo Ançelotit për këtë edicion.

MixCollage-05-May-2024-03-36-PM-8906

Bellingam ishte një nga autorët e golave në fitoren e madrilenëve kundër Kadizit 3-0, triumph që edhe i shpalli kampion të Spanjës. Me atë gol, mesfushori shkoi në 22 gola në total në këtë sezon për sa i përket kampionatit spanjoll. Një arritje tepër unike për të, duke llogaritur që ky ishte kampionati i parë që fitonte në karrierë. Shumë legjenda të futbollit e kanë uruar, dhe ndër ta ka qenë edhe ish-kapiteni i kombëtares angleze, gjithashtu edhe ish-mesfushori i Real Madrid, David Bekham. Ai ka komentuar në rrjetin social “Instagram”, me fjalët: Punë e mirë shoku, kampionë!

bandicam-2024-05-05-15-30-07-893

Megjithatë sezoni i Bellingam dhe Real Madridit nuk ka mbaruar akoma. Ju rikujtojmë që “los blancos” kanë një duel tepër të rëndësishëm të mërkurën kundër Bajernit, e vlefshme për raundin gjysmëfinal të Ligës së Kampioneve.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts