“Serbia kërkon tensione”, Albin Kurti: Kërkojmë lirimin e menjëhershëm dhe të pakusht të zv. drejtorit të Policisë 

Në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se Serbia po kërkon tensione sepse nuk i intereson normaliteti. Ai kërkoi lirimin e zv. drejtorit të Policisë Dejan Jankoviç, lirim për të cilin tha se e kërkon pa kushte dhe në mënyrë të menjëhershme. “Serbia kërkon tensione sepse nuk i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts