“Aleati më i besueshëm”, Lukashenko: Bjellorusia ka qenë dhe do të jetë me Rusinë në çdo situatë

“Bjellorusia do të jetë me Rusinë në të gjitha vështirësitë e saj”, kështu është shprehur presidenti i bjellorus Aleksandër Lukashenko.

Në një takim të zhvilluar me ambasadorin e Pakistanit në Bjellorusi, Sajad Haider Khan, Lukashenko ritheksoi se Rusia është aleati i saj më i besueshëm.

Ndër të tjera shtoi se së bashku me Rusinë do të jenë në çdo situatë, duke shtuar gjithashtu se Minsku është për një zgjidhje paqësore të konfliktit midis Rusisë dhe Ukrainës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *