Sterilizimi/ Refuzoi që të paguante tarifën, Beqaj ‘ngujohet’ në SPAK për të lexuar aktet e dosjes

sterilizimi refuzoi qe te paguante tarifen beqaj ngujohet ne spak per te lexuar aktet e dosjes
sterilizimi refuzoi qe te paguante tarifen beqaj ngujohet ne spak per te lexuar aktet e dosjes

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, është paraqitur sot në SPAK, për të vijuar me leximin e dosjes së tij voluminoze, teksa e ka pasur të pamundur që të paguaj tarifën për të marrë fashikujt e dosjes.

Teksa SPAK ka bërë me dije se Beqaj duhet të paguajë 10 milionë lekë, ky i fundit ka refuzuar.
Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Beqaj duket se dhe sot do të rrijë gjithë ditën në SPAK për të lexuar aktet e dosjes.

Ish-ministri i Shëndetësisë, që është nën akuzë për Sterilizimin, bashkë me 8 persona të tjerë, mes tyre dhe ish-zv.ministri Rrjepaj dhe biznesmeni Rrapaj. Beqaj refuzoi që të paguante 1 milion e 200 mijë lekë për çështjen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts