“Synimi është të vendoset një ‘Kalë i Trojës’”, “Kosova nuk ka nevojë për shpëtimtar”, propozimi i Ramës për Asociacionin, Osmani dhe Kurti heshtin, ja reagimet nga Prishtina

Njoftimi që bëri kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se i ka përcjellë Presidentit të Francës, Macron dhe Kancelarit gjerman, Scholz një draft statut për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë nxiti reagime të ndryshme në Prishtinë. Rama tha se “dokumenti është konfidencial”, por u shpreh i bindur se është “një […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts