Ervin Salianji takon qytetarët në Korçë: Janë të diskriminuar dhe braktisur, PD do të hapë vende pune

SHPËRNDAJE

Kandidati për deputetë i Partisë Demokratike në Korçë, Ervin Salianji ka vijuar takimet elektorale në qytetin juglindor ku ka folur për situatën aktuale.

ervin salianji

Në takimin me qytetarët, Salianji thotë se qytetarët shqiptarë nuk janë vetëm të varfër, të papunë dhe në mjerim, por edhe të diskriminuar dhe të braktisur.

Sipas tij, PD do e ndryshojë situatën e gjendjes duhet hapur vende pune.

Varfëria, papunësia dhe mjerimi i qytetarëve shoqërohet me diskriminim dhe braktisje!

Partia Demokratike do ta ndryshojë këtë gjendje! Ne do të hapim vende pune, do ndihmojmë ata që meritojnë me ndihmë ekonomike deri ne 200 mijë lek të vjetra dhe do të ulim çmimin e energjisë”- tha Salianji.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *