Forcat Speciale të 8 vendeve stërviten bashkë, Rama: Mundësi për t’u përballur me sfidat komplekse të sigurisë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me stërvitjen ‘StrongBalkan 23’.

Mësohet se Forcat Speciale të 8 vendeve të Ballkanit do të stërviten së bashku, ndërsa Rama thekson se me këtë rast do të rritet bashkëpunimi rajonal.

“Nis stërvitja #StrongBalkan23, e cila zhvillohet për herë të parë në Shqipëri????????
Forca Speciale nga 8 vende të Ballkanit do të stërviten së bashku, për të rritur më shumë bashkëpunimin rajonal, duke përftuar njëherësh rritje në nivelin profesional, aftësim taktik, operacional e strategjik, për të përballuar sfidat komplekse që paraqet sot mjedisi i sigurisë????????????
#VetëmPërpara➡️????????”, shkruan Rama.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts